Doimiy komissiyalar

Sanoat, transport, qurilish, kommunal xo‘jaligi masalalari va aholiga xizmat bo‘yicha doimiy komissiyasi

Komissiya raisi:

Baxronov Tohir
Saidovich -1-Do‘stlik saylov okrugidan deputat, “O‘zbekiston havo yo‘llari” milliy aviakompaniyasining Buxoro xalqaro aeroporti direktori
Komissiya a’zolari:

Atavullayev Habibullo Nutfillayevich -12-Temiryo‘lchi saylov okrugidan deputat, “O‘zbekiston temir yo‘llari” DATK aloqa va signallashtirish markazi boshlig‘ining o‘rinbosari

Jumayev Zafar Ikromiddinovich -31-Qaroli saylov okrugidan deputat, Kogon shahar hokimining sanoatni rivojlantirish, kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xo‘jalik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari

Kamolova Istat Shukurovna -45-Chorsu saylov okrugidan deputat, G‘ijduvon tumani hokimi o‘rinbosari, tuman xotin-qizlar qo‘mitasi raisi

Umarov Murodjan -52-Qaraxoni saylov okrugidan deputat, G‘ijduvon tumani hokimi

Hasanov Ahror Ahmadjanovich
-36-Zandani saylov okrugi deputati, “Buxoroavtoyo‘l” hududiy yo‘llardan foydalanish tashkiloti bo‘lim boshlig‘i
Ro‘ziyev Asror
Arashovich -29-Xumdonak saylov okrugidan deputat, «Amu-Buxoro» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi boshlig‘i

Xoliqov Zokir
Xodiyevich -40-Jo‘ynav saylov okrugidan deputat, “G‘arbiy-O‘zbekiston gidrogeologiya ekspeditsiyasi” davlat korxonasi bosh geologi

Hamroyev Abdurahmon Karimovich -53-Qozon saylov okrugidan deputat, O‘zbekiston Respublika Savdo-sanoat palatasining Buxoro viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari, viloyat Tadbirkorlikka ko‘maklashish markazi direktori

Yoshlar siyosati va sog‘lom avlod masalalari doimiy komissiyasi

6.Yoshlar siyosati va sog‘lom avlod masalalari doimiy komissiyasi

Komissiya  raisi o’rinbosari:

Tulaganov Abdukabil Abdunabiyevich
-4-Piridastgir saylov okrugidan deputat, Buxoro davlat universiteti rektori

Komissiya  a’zolari:

Atoyeva Raxima Kamolovna
-27-Bog‘iturkon saylov okrugidan deputat, Romitan tumani 23-ixtisoslashtirilgan davlat umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori o’rinbosari

Kamolov Kamol Ro‘ziyevich
-14-Qorovulbozor saylov okrugidan deputat, Qorvulbozor tumani hokimi

Raxmonova Umida Erkinovna
-28-Sho‘rcha saylov okrugidan deputat, O’zbekiston milliy teleradiokompaniyasining Buxoro viloyati teleradiokompaniyasi televideniye guruhi  muharriri

Salixov Nodir Djamolovich
-5-Gavkushon saylov okrugidan deputat, xususiy tadbirkor

To‘yeva Zulfiya Nozimovna
-10-O’ba cho‘li  saylov okrugidan deputat, Buxoro shahar Xalq ta’limi muassasalari faoliyatini metodik ta’minlash va tashkil etish bo‘limi mudiri

Reglament va deputatlik odobi masalalari doimiy komissiyasi.

Komissiya raisi:

Tursunov Asror Irgashovich -34-Dalmun saylov okrugidan deputat, pensiyada

Komissiya a’zolari:

Boltayev Jasurbek G‘ulomovich -30-Xumin saylov okrugidan deputat, Fuqarolik jamiyati shakllanishini monitoring qilish mustaqil instituti Buxoro hududiy bo‘linmasi rahbari

Jamanchayeva Sersengul Kendabekovna -37-Qal’ayi-Mirishkor saylov okrugidan deputat, Peshku tumani “Varaxsha” mahalla fuqarolar yig‘ini raisi

Narziyev To‘ra
Ikromovich -32-Navrabot saylov okrugidan deputat, pensiyada

Ostonov Razzoq
Marizayevich -51-Zarangari saylov okrugidan deputat, Amu-Buxopo mashina kanalini ishlatish viloyatlapapo boshqapmasi boshlig‘i

To‘rayev Rustam Xudayberganovich -60-Jumabozor saylov okrugidan deputat, Olot tumani 7-Olimpiya sport maktab-internati direktori

Agrar, suv xo’jaligi masalalari va ekologiya bo‘yicha doimiy komissiyasi

Komissiya raisi:

Maxsudov Saidumar Isayevich 57-Darg‘ali saylov okrugidan deputat, O‘zbekiston paxtachilik ilmiy tadqiqot instituti Buxoro filiali seleksiya va urug‘chilik bo‘limi katta ilmiy xodimi

Komissiya a’zolari:

Latipov Azim
Shukurovich -39-Qalmaqon saylov okrugidan deputat, Shofirkon tumani «Azim Shofirkon yulduzi» fermer xo‘jaligi rahbari

Maxmudov Nasriddin Najimovich -48-Armichan saylov okrugidan deputat, viloyat hokimligi apparati kotibiyati mudiri

Raxmatov O‘lmas Nematovich -19-Qavola saylov okrugidan deputat, Buxoro tumani “Gala River” O‘zbekiston-Qozog‘iston qo‘shma korxonasi direktori o‘rinbosari

Niyozov Anvar Bobonazarovich -7-Otbozor saylov okrugidan deputat, Buxoro viloyati tabiatni muhofaza qilish qo‘mitasi raisi

Narziyev Inoyat Islomovich -16-Madaniyat saylov okrugidan deputat, “Islom Narzi Obod” fermer xo‘jaligi rahbari

Raximov Oybek
Raimovich -21-Yangikent saylov okrugidan deputat, O‘zbekiston ekologik harakati Markaziy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi devoni Me’yoriy-huquqiy hujjatlar loyihalari jamoat ekspertizasi guruhi rahbari

Sayilxonov Ro‘ziquli Sayipovich -56-Jig‘achi saylov okrugidan deputat, Qorako‘l tumani «Soxib» fermer xo‘jaligi boshlig‘i

Mahalliy byudjetni shakllantirish va uni ijro etish, iqtisodiy islohotlarni amalga oshirish hamda tadbirkorlikni rivojlantirish masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi

Komissiya raisi:

Jo‘rayeva Saida
Teshayevna -8-Dilkusho saylov okrugidan deputat, pensiyada

Komissiya a’zolari:

Amonova Dilfuza Xalimovna -18-Galaosiyo saylov okrugidan deputat, Buxoro tumani hokimi o‘rinbosari, xotin – qizlar qo‘mitasi raisi

Ismatov Shuhrat Ubaydovich -26-Chelong‘u saylov okrugidan deputat, Romitan pedagogika kasb-xunar kolleji o‘qituvchisi

Murodov Djamshed Sobirovich -23-Yangihayot saylov okrugidan deputat, Vobkent tumani «Buxoro Baxor» qo‘shma korxonasi rahbari

Safarova Zamira Xaydarovna -47-Firishkent saylov okrugidan deputat, G‘ijduvon tumani «G‘ijduvon Mashhurasi» xususiy korxonasi rahbari

Sobirov Ulug‘bek Esanovich -49-G‘ovshun saylov okrugidan deputat, “O‘zmilliybank” Buxoro viloyat bo‘limi G‘ijduvon filiali boshqaruvchisi

Salomov Sherali Husenovich -58-Chorbog‘ saylov okrugidan deputat, Olot tumani hokimi

Qo‘ldoshev Qiyomiddin Bafoyevich
-42-Do‘rmon saylov okrugidan deputat, Shofirkon tumani “Bobur” MFY raisi

Hamroyev Saidjon Sanoyevich -43-Jo‘yrabod saylov okrugidan deputat, Respublika “Ma’naviyat targ‘ibot markazi” Buxoro mintaqaviy bo‘limi rahbari

Ijtimoiy-madaniy rivojlanish masalalari doimiy komissiyasi

2.Ijtimoiy-madaniy rivojlanish masalalari doimiy komissiyasi

Komissiya raisi:

Aminov Farmon Mavlyanovich
-6-Bahor saylov okrugidan deputat, O‘zbekiston faxriylarini qo‘llab-quvvatlash “Nuroniy” jamg‘armasi Buxoro viloyati bo‘limi raisi

Komissiya   a’zolari:

Baqoyev Olim Atoyevich
-20-Vobkent saylov okrugidan deputat, Vobkent kasb-hunar iqtisodiyot kolleji direktori

Jumayeva Sanam Baqoyevna
-35-Yangibozor saylov okrugidan deputat, Peshku tumani “Malishoyak” MFY raisi

Muxamedxanov Ulugbek Turgudovich
-3-Yoshlik saylov okrugidan deputat, Buxoro muhandislik texnologiya instituti rektori

Norov Bozor Choriyevich
-25-Qalaychorbog‘ saylov okrugidan deputat, Romitan tumani “Imidj-Tekstil” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

Nu’monov Matlub
-55-Chovli saylov okrugidan deputat, Buxoro paxtachilik, to‘qimachilik klasteri agrokompleksning bosh direktori

Razzoqova Zulxumor Rashidovna
-15-Losha saylov okrugidan deputat, Buxoro tumani “Do‘stlik” mahalla fuqarolar yig‘ini raisi

Farmonov Ixtiyor Asrorovich
-13-Furqat saylov okrugidan deputat, “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ qarashli “O‘zbekko‘mir”AJ boshqaruv raisining o‘rinbosari

Ergashev Baxriddin Abdurasulovich
-46-Bobur saylov okrugidan deputat, O’zLiDePsi G’ijduvon tuman Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari

Qonuniylik, huquq-tartibot va fuqarolar xavfsizligini ta’minlash masalalari doimiy komissiyasi

1.Qonuniylik, huquq-tartibotni va fuqarolar xavfsizligini ta’minlash masalalari doimiy komissiyasi

Komissiya  raisi:

 

Tairov Zafar Muzaffarovich
-17-Chorbakr saylov okrugidan deputat, Buxoro tumani “Z.M.Tairov” advokatlik byurosi rahbari

 

Komissiya  a’zolari:
Alimova Nodira Abdurasulovna
-50-Ulfatbibi saylov okrugidan deputat,  O’zbekiston iste’mol tovarlari ishlab chiqarish, savdo va xizmat ko‘rsatish tashkilotlari xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashining Buxoro viloyati bo‘yicha mas’ul tashkilotchisi

Bomurodov Karim Atomurodovich
-41-O’zbekiston saylov okrugidan deputat, Respublika “Ma’naviyat targ‘ibot markazi” Shofirkon tumani bo‘limi rahbari

Komilova Salomat Azimovna
-54-Sayyod saylov okrugidan  deputat, Fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha Qorako‘l tumani kengashi raisining diniy-ma’rifiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari

Olimov Muhamadqosim Hoshimovich
-24-Romitan saylov okrugidan deputat, Romitan tumani hokimi

Salomov Zokir Xalilovich
-22-Kumushkent saylov okrugidan deputat, O‘zbek davlat ilmiy loyihalash instituti “O‘zdaverloyiha” Buxoro filiali direktori

Tosheva Mamlakat  Shoimovna
-33-Jondor saylov okrugidan deputat, Jondor tumani “Jondor Chashmasi” mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari

Qandov  Jamshid Jamolovich
-11-To‘tikunda saylov okrugidan deputat, O’zbekiston Respublika Savdo-sanoat palatasining Buxoro viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i

Qurbonov Sobir Hayitovich
-2-Varaxsha saylov okrugidan deputat, Buxoro viloyati 2-ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar olimpiya zaxiralari sport maktabi kurash bo‘limi bosh murabbiyi